Sayfalar

Beypazarı - Yemekleri

Bir kaç günlüğüne şehir dışındaydım. Dönüşümün ilk sabahı arşivimde bekleyen Beypazarı yemekleri postunun hazırlığı için erken kaltım, Herkese Günaydın :))

Gezimize İnözü Vadisi'nde, muhteşem doğa manzarası eşliğinde yaptığımız köy kahvaltısı ile başladık. Beypazarı'na gidip de köy kahvaltısı yapmamak olmazdı.

Kahvaltıdan sonra bahçede çay keyfi yapan ben :))Ankara'ya dönüşümüzden önce tarihi Taş Mektep'te Beypazarı'nın meşhur güvecini ve 80 kat baklavasını denedik, Eşim de ben de çok beğendik :))

Taş Mektep 19.yy ortalarında, adından da anlaşılacağı gibi mektep olarak yapılmış ve bu yüzden yapıda süslemelere yer verilmemiş.Kültür ve Turizm Bakanlığı  tarafından tarihi eser olarak nitelendirilmiş ve koruma altına alınmış. Şuan Beypazarı Belediyesi tarafından restaurant olarak işletilmekte. Atmosfer ve lezzet olarak Beypazarı'na gidenlere Taş Mektep'i görmelerini tavsiye ederim...
Fotoğraflar: Bizim Evin Hanımı
Follow my blog with Bloglovin

3 yorum:

  1. Kahvalti güzel, fotograflar ic acici ve cayda olunca isin icinde süper :) Keyiflerin bol olsun :)

    YanıtlaSil
  2. Çok teşekkürler, hepimizin keyfi bol olsun inşallah...

    YanıtlaSil
  3. Bloğunuzu sürekli takip ediyoruz. Paylaştığınız makaleler ilgimizi çekiyor. Başer akşam lisesi olarak başarılar dileriz.

    YanıtlaSil